VITAVLÁKNINY

Vláknina se dělí na dva druhy – ROZPUSTNÁ a NEROZPUSTNÁ.
NEROZPUSTNÁ VLÁKNINA: Pro střevní peristaltiku je důležitá zejména nerozpustná vláknina. Nerozpustná vláknina dokáže pohltit mnohonásobně více vody než je její objem. Díky této její vlastnosti se zvětšuje objem stolice, která je celkově měkčí a vláčnější. Vláknina je také dobrou půdou pro bakterie přirozeně se ve střevě vyskytující, které z ní uvolňují volné mastné kyseliny, kyselinu mléčnou a plyny, což podporuje zadržování vody a pohyblivost střeva. Nerozpustná vláknina pomáhá efektivnímu odvodu karcinogenních látek ze zažívacího traktu a brání resorbci (znovuvstřebávání) cholesterolu.
ROZPUSTNÁ VLÁKNINA: Zpomaluje tempo trávení jiných složek potravy v žaludku, čímž tělu poskytuje vyrovnanější přísun energie. V tenkém střevě zpomaluje vstřebávání glukózy do krve, čímž brání náhlému vzestupu hladiny krevního cukru, což je nesmírně důležité zejména u diabetiků. Vláknina též ovlivňuje metabolismus tuků tak, že snižuje hladinu krevních tuků, zejména cholesterolu. Váže se ve střevě se žlučí a je vylučována stolicí. Játra kompenzují ztrátu žluče tvorbou vyššího množství žlučových kyselin vyráběných z cholesterolu. I tímto mechanismem se tak snižuje množství cholesterolu v krvi.

V Klubu Global 3000 máme vlákninu ve spoustě výrobků.

VITAVLÁKNINA MAXI: Směs rozpustných a nerozpustných vláknin, obohacená o sušené živé kultury a minerální látky. Můžete jí přidávat do nápojů i pokrmů. Např. do jogurtu, na zahuštění guláše, do pomazánek (napřed rozmíchat ve vodě a nechat nabobtnat-udělat kašičku), do pečiva, dezertů a nebo třeba na chleba s marmeládou. Pokud jí přidáváte do teplých pokrmů, tak počítejte se ztrátou živých kultur (ty nahradíte třeba díky BioAktivu).

VITAVLÁKNINA XXL: Tablety se zvýšeným čistícím účinkem  (( dokáží „rozbít“ ve střvech x.letou usazeninu.)) !!

VITAVLÁKNINA FIBRE morning: Vynikající „džus“ s rozpustnou vlákninou, vitamíny, minerály, stopovými prvky a Ginkgo Bilobou. Dejte do suché sklenice a proudem nalijte vodu, tím docílíte dobrého rozpuštění a nebudete mít velké „cucky“. Pijte nejlépe před a nebo ke snídani.

VITAVLÁKNINA těstoviny: Vynikající těstoviny s vlákninou, minerály, rutinem a B12. Dále obsahuje Diastabil, který je důležitý pro diabetiky a nebo jako prevence před cukrovkou II. typu.

Při konzumaci vlákniny dodržujte správný pitný režim!!!